ویژگی ها و کاربردهای اینورتر

در اینجا به بعضی از ویژگی ها و کاربردهای اینورتر به صورت موردی اشاره می کنیم:
one. کاهش مصرف انرژی - در نتیجه کاهش مصرف برق
2. کاهش جریان راه اندازی - در نتیجه افزایش طول عمر موتور
three. فراهم کردن امکان تغییر سرعت موتور
four. امکان تغییر جهات حرکت موتور
5. حفاظت داشتن در مقابل اضافه بار
six. کار کردن موتور حتی با وجود ولتاژ ورودی متغیر
7. امکان کنترل از راه دور
eight. برنامه ریزی حرکت
9. ایجاد سرعت بیشتر از سرعت نامی موتور
عمل کرده و مقدار بار وارد به موتور را تشخیص می دهد و متناسب با بار تشخیص داده شده، جریانی که اکثر مواقع کمتر از جریان نامی موتور است به آن می دهد.

توانمندی شرکت lianelectric عموماً در تامین انواع اینورتر لیان الکتریک، رله های حفاظتی لیان الکتریک ، راه اندازهای نرم Delicate Starter ، کنترل دورهای موتورTravel ، تجهیزات تابلویی فشار ضعیف و متوسط و سایر تجهیزات ابزار دقیق از شرکت های سازنده معتبر خارجی و داخلی می باشد، لیکن با اتکا به تجربیات و ارتباطات بین الملی بخش بازرگانی این شرکت ( lianelectric.com ) امکان تامین سایر اقلام مورد نیاز سایر صنایع به صورت خاص و سفارشی را نیز دارا است.

دیگر كاربردها و مزایای اینورتر


• تنظیم گر سرعت موتور یا به عبارتی کنتر از راه دور
• بی نیاز به کنتاکتور به آسانی جهت دور را تغییر می دهد.
• بدون احتیاج به قطع و وصل برق اصلی، امکان خاموش و روشن کردن موتور را فراهم میکند
• ضربه های مکانیکی را کاهش می دهد و به همین طریق باعث افزایش طول عمر قسمت مکانیکی می شود
• در زمان های افزایش ولتاژ از آسیب دیدن موتور جلوگیری می کند.
• در اکثر کاربردهایی که دارد جریان راه اندازی موتور را به طور کامل حذف کرده است.
• اینورتر به نرمی و راحتی و بدون اینکه به قسمت های مکانیکی ضربه وارد کند، موتور را به کار می اندازد که همین امر باعث بیشتر شدن طول عمر مفید موتور و بقیه قسمت های مکانیکی می شود.
• زمان هایی وجود دارد که موتور دائما در حال چپگرد، راستگرد و خاموش شدن است که در این حالت ها اینورتر از گرم کردن و سوختن موتور جلوگیری می کند چون در get more info بسیاری از موقعیت هایی که این المان کاربرد دارد برای راه اندازی انرژی زیادی لازم است تا موتوری انتخاب می کنند که توان بالاتری داشته باشد و در نتیجه میزان جریان استفاده شده حین کار هم بیشتر می شود؛ حال با توجه به این موضوع اگر از اینورتر استفاده شود، به صورت خودکار جریان زمان راه اندازی را افزایش می دهد و در زمانی که کار می کند جریان را کاهش می دهد.
• در اکثر مواقع زمان راه اندازی، موتور جریان زیادی از شبکه می گیرد، که همین امر باعث افت ولتاژ شبکه می شود و صدماتی را در بر دارد. این جریان معمولا 6 برابر جریان نامی موتور بوده که بسیار نامناسب است؛ اکنون اگر اینورتر به کار برده شود این اضافه جریان خیلی کمتر خواهد شد. چیزی در حدود 0.2 برابر. مثلا اگر جریان نامی موتور ten آمپر باشد زمان راه اندازی این جریان sixty آمپر خواهد که با استفاده از این وسیله به 12 آمپر می رسد و این موضوع علاوه بر کاهش مصرف برق، افزایش طول عمر موتور را نیز به دنبال دارد.
• امکان داشتن دورهای متفاوت به طور حافظه ای، تبدیل کردن یک موتور یک دور به یک موتور چند دور با سرعت های مد نظر و دلخواه، قابلیت به وجود آوردن فشار ثابت در کاربرد پمپ ها به این طریق است که با تغییر دور موتور فشار را ثابت نگه می دارد. در این جا منظور را برای وضوح بیشتر با یک مثال شرح می دهیم. مثلا فشار آب درون یک مخزن را ثابت حفظ می کند، پس به هنگام مصرف آب دور موتور به طور اتوماتیک زیاد خواهد شد و در حالتی که آب مصرف نمی شود دور موتور کم می شود. در نتیجه دور موتور با میزان مصرف آب تغییر می کند و آب با فشار ثابتی به همه ی نقاط خواهد رسید. امروزه استفاده از اینورتر روی پمپ و فن و کمپرسور ها افزایش یافته است.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *